Popüler sosyal medya platformu Instagram üzerinde artık 60 saniyelik hikayeler paylaşmak mümkün olacak. Özellik test ediliyor. İşte habere ilişkin detaylar…

Instagram platformu her geçen gün geliştiriliyor ve kullanıcıların deneyimini daha iyi bir seviyeye getirmek adına çeşitli özellikler test ediliyor. Hikaye paylaşımı Instagram üzerinde uzun süredir bulunan bir fonksiyon olup , kullanıcılar video kayıtları oluşturup hikayesine ekleyebiliyor.

Instagram hikayeler ile ilgili olarak yeni bir özellik üzerinde çalışmakta olup, hikaye paylaşımları artık 60 saniye sınırına yükseltilecek. Böylece kullanıcılar 60 saniye uzunluğunda hikaye paylaşımları yapabilecek. Reels videolarını kesintisiz olarak hikaye şeklinde paylaşabilme imkanına sahip olacaklar.

Mevcut haliyle Instagram üzerinde hikaye paylaşmak isteyen bir kişi uzun bir hikaye paylaştığında onu parça parça yüklüyor. 60 saniyelik hikaye paylaşımları ile artık çok daha kolay ve kesintisiz paylaşımlar yapılabilecek. Şu an test aşamasında olan özellik, Instagram üzerindeki video paylaşım deneyimini temelinden değiştirecek nitelikte çünkü bu zamana kadar Instagram üzerindeki hikayeler hep kısa kısa idi.

Instagram üzerinde şu an Reels videoları ile ilgili de testler yapılmakta olup, tüm bu fonksiyonlar ile Instagram biraz daha TikTok’u andıracak gibi gözüküyor.

Instagram Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde hikaye paylaşmak isteyen bir kullanıcının uygulamaya girdikten sonra sol üst kısımda profil fotoğrafı ile beraber beliren Hikayen yazısına dokunması ve ardından hikayesini kaydetmesi gerekiyor. Bunun için Hikayen bölümüne dokunduğunuz zaman uygulama sizden fotoğraf ve video çekme izni istiyor. İzni verdiğiniz zaman kameranızla etkileşim sağlıyor ve yeni hikayenizi oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz hikaye bölümündeki sol alt kısımda Galeri simgesine dokunarak galerinizde zaten mevcut olan bir videoyu veya fotoğrafınızı da hikaye olarak paylaşabiliyorsunuz.

(Visited 35 times, 1 visits today)