Popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram üzerinde ücretli abonelik sistemi aktif hale geliyor. Detaylar haberimizde…

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri konumunda ve her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Platform için sıklıkla yeni özellikler dahil etmeye çalışan Instagram ekibi , bu sefer çok konuşulacak bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre Instagram üzerinde ücretli abonelik sistemi aktif hale gelecek. Söz konusu abonelik sistemi ile içerik üreticilerine aylık abonelik ücreti ödenecek ve böylece kişi, abone olduğu kişinin özel içeriklerini görebilecek. Bu bakımdan popüler platformlardan OnlyFans’a rakip hale gelecek olan Instagram, muhtemelen denetim tarafında OnlyFans’tan ayrılacak. OnlyFans üzerinde abonelik sistemlerinde sıkı denetimler uygulanmamakta olup, Instagram ise ücretli abonelik sisteminde politikalarına uygun olmayan bir durum olduğu zaman müdahalede bulunacak.

İçerik üreticilere yeni bir para kazanma imkanı sunacak olan ücretli abonelik sistemiyle ilgili testlere başladığını açıklayan Instagram, testlerle ilgili önemli bir sorunla karşılaşılmaması halinde özelliği yakın zamanda tamamen aktif hale getirecek.

Ücretli abonelik sistemini kullanmak isteyen içerik üreticileri, aylık abonelik fiyatını diledikleri gibi belirleyebilecek olup, abone hikayeleri bölümünde abonelere özel hikayeler paylaşabilecekler. Aynı zamanda interaktif hikaye stickerları kullanılabilecek. Bunun yanında abone canlı yayınları bölümü olacak ve bu bölümde içerik üreticileri sadece kendilerine ücretli abone olan kişilerin katıldığı bir canlı yayın etkinliği yapacak. İçerik üreticileri, kendilerine ücretli abone olan kişileri ayırt edebilmek için abone rozetleri özelliğini kullanabilecek.

Sonuç olarak Instagram uygulanacak olan değişikliklerle beraber yeni kazanç kapılarını beraberinde getirecek. Böylece platform üzerindeki içerik üreticisi sayısının gözle görülür seviyede artması bekleniyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 23 times, 1 visits today)