Teknoloji şirketlerinden Nokia, yeni telefon modelini tanıttı. Nokia G11 akıllı telefonu adeta sessiz sedasız tanıtıldı.

Nokia’nın resmi internet sitesinde ortaya çıkan Nokia G11 akıllı telefon modeli, yazılım güncellemeleri bakımından önemli vaatlerle geliyor. Gelen bilgilere göre telefon iki büyük işletim sistemi güncellemesi için destek sunacak. Ürün aynı zamanda batarya yetenekleri ile de ön plana çıkacak.

Nokia markasının yeni G11 akıllı telefonunun sahip olduğu özellikler belli oldu. Gelen bilgilere göre cihazın 3 GB RAM’i ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Cihaz Unisoc T606 yonga seti tarafından destekleniyor.

Depolama alanı 512 GB’a kadar artırılabilen ürün, bu bağlamda micro SD kart desteği sunuyor. Telefonun arkasında üçlü arka kamera platformu yer almakta olup ana kamerası 13 MP çekim yapıyor ve bu kameraya 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kameraları eşlik ediyor. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksellik bir adet selfie kamerası yer alıyor. Kamera kalitesi bakımından çok ön planda olmayan modelin uzun bir batarya ömrü sunacağı iddia ediliyor. Yani Nokia G11 genel olarak çok üst düzey bir deneyim istemeyen, standart deneyimi yeterli bulan kullanıcılarca tercih edilecek bir model olacak gibi gözüküyor. Elbette bu hususta ürünün fiyatı da kilit rol oynayacaktır. Uygun bir fiyattan satılması halinde önemli bir satış başarısı yakalayabilir.

Aslında özellikleri Nokia G21 akıllı telefonu ile neredeyse aynı olan G11 modelinin G21 akıllı telefonuna göre en büyük eksikliğinin kamera konusunda daha kırpılmış bir model olması olduğunu söyleyebiliriz. Bununu yanında G11 modelinin ağırlık bakımından da G21’e nazaran önemli farkı bulunuyor çünkü cihaz G21’e kıyasla daha hafif bir kasa sunuyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)