Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz OnePlus markasının 10 Pro telefonuna ilişkin olarak yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Cihaz piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra dünya çapında ilk güncellemesini aldı.

Geçtiğimiz hafta itibariyle dünya genelinde satışa sunulan OnePlus 10 Pro, piyasaya sürülmeden önce epey konuşulan telefonlardan biriydi. Telefonun satışa sunulacağı ülkeler arasında Türkiye de yer alırken ilk etapta ülkemizde satışa sunulmadı. Telefon ülkemizde Mayıs ayından itibaren raflarda olacak.
Henüz çiçeği burundan bir telefon olan OnePlus 10 Pro buna rağmen yeni bir güncelleme alarak dikkat çekti. Akıllı telefon için yayınlanan ilk OTA güncellemesi Hindistan’da NE2211_11.A.11 sürüm numarasını taşırken, Avrupa Birliği ülkelerinde ise NE2213_11.A.12 yapı numarasını kullanıyor.

Yayınlanan güncellemeyle beraber geliştirilmiş portre modu, odaklama hızında optimizasyonlar, ön kamera için daha iyi beyaz dengesi gibi kamera tarafında dikkat çeken değişiklikler sunuluyor. Öte yandan cihazda genel sistem kararlılığı, oyun ve uygulamalarda performans iyileştirmeleri bu güncellemeyle sağlanıyor.
Güncellemenin sağladığı değişikliklerden birisi de Wi-Fi ile mobil verideki ağ sorunlarının üzerine düşerek onları gidermesidir. Aynı zamanda parmak izi algoritması üzerinde iyileştirme yaparak parmak izi kilidini açmanın başarı oranını yükseltiyor.

OnePlus 10 Pro fiyatı ne kadar?

OnePlus 10 Pro modeli şu an 8GB RAM + 128GB depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB depolama alanı olmak üzere iki farklı versiyonda satılmakta olup, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan sürüm 899 Euro, 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan sürüm ise 999 Euro fiyat etiketine sahip. Bu bağlamda telefonun ülkemizde satışa sunulduğunda oldukça yüksek fiyatlı akıllı telefonlardan biri olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 26 times, 1 visits today)