PlayStation’ın Plus Deluxe ve Extra sistemleri Türkiye’de aktif hale geldi. İşte Deluxe ve Extra paketlerine ilişkin olarak bilinmesi gerekenler…

Sony’nin meşhur oyun konsolu PlayStation ile ilgili geçtiğimiz aylarda Plus Deluxe ve Extra abonelik sistemlerine yönelik olarak duyuru yapılmıştı. Sistemlerin Türkiye üzerinde de aktif hale geleceği ortaya çıkmış ve hatta tarih de verilmişti. Beklendiği üzere PlayStation Plus Deluxe ve Extra ülkemizde bugün aktif hale geldi.

Microsoft’un Xbox Game Pass sisteminin rakibi olarak geldiği düşünülen yeni sistemde bir dizi oyun yer almakta. Mevcut yıllık PS Plus aboneleri, ekstra ücret ödeyerek Plus Deluxe veya Extra üyesi olabilecek olup, Ps Plus Extra, PlayStation Plus avantajlarına ek olarak PS34 ve PS5 oyunundan oluşan kitaplığa erişim sağlamaya imkan tanıyor. Bu oyunların arasında Mortal Kombat 11 , God of War, Death Stranding gibi popüler video oyunları bulunuyor. Peki PlayStation Plus Extra için belirlenen fiyat ne kadar?

PS Plus Extra’nın bir aylık aboneliğinin fiyatı 60,00 TL olarak belirlendi. Dileyen kullanıcılar üç aylık veya 12 aylık abone de olabiliyor. Öte yandan PS Plus Essentials paketinin aylık 40 TL ücrete sahip olduğunu, bunun zaten standart Plus üyeliği olduğunu belirtelim. Yani Extra paketine geçmek isteyen oyuncuların aylık 20 TL kadar ek maliyet ödemesi gerekiyor. Elbette bu maliyetlerin zaman içerisinde değişkenlik gösterebileceğini belirtmek gerekiyor.

Plus Deluxe en pahalı paket olarak dikkat çekiyor

Plus aboneleri için PlayStation Plus Deluxe paketinin ise en pahalı paket olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu paket, PlayStation Plus avantajlarına ek olarak oyun deneme sürümlerini de indirmeye imkan tanımakta. Aynı zamanda Klasikler Kataloğu içerisinde piyasaya sürülmüş olan kült oyunlara erişim sağlamaya imkan tanımakta. Aboneliğin aylık fiyatının ise 70 TL olduğunu belirtmek gerekiyor. Buna da dilerseniz üç aylık veya yıllık üye olabiliyorsunuz. Yıllık üye olduğunuzda fiyat olarak daha avantajlı oluyor.

(Visited 15 times, 1 visits today)