Redmi’nin epey uzun süredir konuşulan K60 telefonu Çin’de satışa sunulur sunulmaz cihaza muazzam bir ilgi gösterildi. Ürünün stokları sadece 5 dakika içerisinde tükendi. İşte haberimize ilişkin tüm detaylar…

Xiaomi markası günümüzde hem orta hem de üst segmente hitap etmekte olan çeşitli akıllı telefon modelleri sunmaya ve bunlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirket bu bağlamda uzun süredir üzerinde çalıştığı K60 akıllı telefonunu Çin’de satışa sundu.

İlk olarak 300.000 adet olarak Çin pazarında satışa sunulan yeni K60 isimli akıllı telefon modeline yoğun bir ilgi gösterildi ve tüm telefonlar sadece 5 dakika içerisinde satıldı. Böylece Xiaomi önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

Ürünün satışa çıkmasıyla beraber tükenmesinin altında yatan temel sebep hem şık tasarımı hem de iddialı özelliklerinin olması ve bunun yanında uygun sayılabilecek bir fiyat etiketiyle satışa çıkarılmış olmasıdır.

Redmi K60 telefonu için belirlenen satış fiyatı 358 Dolar olup, K60 Pro’nun fiyatı ise 473 Dolara tekabül etmektedir. Öte yandan Redmi’nin bir önceki telefonu olan K50 modelinin de ilk gününde 330.000 satan bir model olduğunun altını çizmek lazım. Yani Redmi K serisi dahilinde genel olarak fiyat performans konusunda iyi işler başarıyor ve bu durum kullanıcıların da ilgisini çekebiliyor.

Redmi K60 Nasıl Özelliklere Sahip?

Redmi’nin K60 isimli akıllı telefonunda Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti bulunmaktadır. Bu yonga seti sekiz çekirdeğe sahiptir. Cihazın ekranı 2K AMOLED yapısındandır. Bunun yanında 120 Hz tazeleme hızı desteği sunmaktadır. Üçlü arka kamera platformuna sahip olan cihazın ana kamerası 64 MP lenstir. Ona 8 MP ve 2 MP lensler eşlik etmekte ve selfie kamerası olarak ise 16 MP lens yer almaktadır.

Cihazın global çapta da satışa sunulması ve aynı şekilde ilgi gösterilmesi beklenmektedir.

(Visited 3 times, 1 visits today)