Bir süredir konuşulan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine ilişkin olarak yeni haberler var. Qualcomm tarafından düzenlenen etkinlikle Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin ayrıntıları tanıtıldı.

Donanım dünyasında mobil donanım parçaları üretmesiyle bilinmekte olan Qualcomm bugün bir etkinlik düzenlendi ve etkinliği sırasında Snapdragon 8 Gen 1’in bir üst sürümü olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin tanıtımını yaptı.

2022 yılının ikinci yarısında tanıtılacak olan amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılacak olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, görünüşe göre ısınma sorununa derman olacak. Cortex-X2 çekirdeğine sahip olan yonga seti 3.2 GHz hızında çalışmakta ve plus olmayan sürümde bu saat hızı 3.0 GHz idi. Plus modelinin standart sürüme nazaran %10 civarında bir performans artışı sağlaması bekleniyor. GPU tarafında ise %30 kadar çok daha bariz bir güç artışı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

3,2 GHz’e kadar 1 adet Kryo Prime CPU ve 2,8 GHz’e kadar 3 adet Kryo Performance kullanan yonga setinde aynı zamanda 4 adet Kryo Efficiency CPU (A510 tabanlı) çekirdeklere yer verilmekte. Qualcomm tarafından yapılan açıklamada bu yonga seti ile oyuncuların %30 seviyesinde güç iyileştirmeleri ile ekstra 60 dakika kadar oyun oynayabilecekleri ifade ediliyor. %15 oranında güç tasarrufu da vadeden Qualcomm, bu bağlamda güçlü bir deneyim sunuyor.

Yeni yonga seti bokeh efektler ve ultra gelişmiş AI deneyimi ile öne çıkarken aynı zamanda 7. Nesil Qualcomm yapay zeka motorunu kullanıyor. Bağlantı desteği konusunda da güncel olan yonga seti ile 5G Modem-RF Sistemi, Qualcomm FastConnect 6900 Mobil Bağlantı Sistemi sunuluyor ve bunun yanında Wi-Fi 6 ve 6E kullanılabiliyor. Bu yonga setine yer verilen telefonlar 64+36 MP çift kamera veya 36 MP üçlü kamera, SSL ile 108 MP tek kamera, 200 MP tek kamera gibi kameralarla gelebilecekler. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)