The Witcher serisi için piyasaya sürülecek olan The Witcher 3 Next Gen versiyonunun ne zaman piyasaya sürüleceği belirlenmiş durumda. İşte habere dair tüm detaylar…

Piyasaya sürülme tarihi 2015 olan, bu bağlamda üzerinden 7 yıllık bir süre geçen The Witcher 3 buna rağmen günümüzde hala etkilerini gösteren, çok sevilen bir oyun olarak öne çıkıyor. Piyasaya sürülmesinden sonra oyuncuların üzerinde olumlu yönde etkiler bırakan The Wicther serisinin devam oyunlarının ne zaman geleceği büyük merakla bekleniyor. Bir yandan da The Witcher 3 Next Gen yani yenilenmiş versiyon gündeme geldi.

The Witcher 3 Next Gen

CD Projekt RED tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada The Witcher serisi için yeni bir video oyununun geliştirildiği açıklanmıştı. Şirketin resmi hesabından paylaşılan gönderide ise The Witcher 3 Next Gen isimli yenileme versiyonu ile yeniden piyasaya sürüleceği ifade edildi. CD Projekt RED The Witcher’a bağlı Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada The Witcher 3’ün  7. Yılı kutlandı ve bazı bilgiler verildi. Yapılan açıklamalara göre The Witcher 3 oyunu 2022 yılının son çeyreğinde yenilenen versiyon olarak yeniden çıkacak.

PC oyuncularının yeni bir The Witcher oyununun piyasaya sürülmesini beklediği biliniyor ancak The Witcher 3 Next Gen bu açıdan oyuncuları tam tatmin edebilecek bir oyun olmayacak çünkü The Witcher 3 video oyununun grafiksel açıdan yenilenmiş bir hale geleceği bir sürüm olacak. Geliştirici oyunun yenilenen sürümünün grafiksel açıdan büyük geliştirmeler sunacağını belirtiyor ancak bize göre oyunun zaten buna ihtiyacı yok. Yine de görsel kalitesinin artması yeniden oynamak isteyenler veya ilk kez oynayacaklar için bir avantaj olabilir. Tabii bunda oyunun fiyatının da büyük etkisi bulunacak. Oyuncular oyun yüksek bir fiyattan satıldığı taktirde memnun olmayacaktır.

(Visited 25 times, 1 visits today)