Sony markası Xperia 1 IV akıllı telefonuyla kendisini gösterdi. Cihazın sahip olduğu teknik özellikler ve fiyatı belirlendi. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında ünlü markalardan biri olan Sony, çalışmalarına tam gaz devam etmekte ve şirket şimdi de Xperia 1 IV isimli akıllı telefon modelini piyasaya sürmek için harekete geçmiş durumda. Akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı belirlendi.

Telefon sektöründe uzun süredir Xperia akıllı telefonlarını üretmekte ve satmakta olan Sony, Xperia modellerine bir yenisini daha eklemekte olup bu kapsamda Xqeria 1 IV’ü çıkarıyor. 11 Mayıs günü resmi olarak duyurulacak olan akıllı telefonun fiyatı ve sahip olduğu özellikler belirlenmiş durumda.

Xperia 1 IV’ün hem arka hem de ön tarafında düz bir tasarım yapısı bulunmakta olup, telefonun arka bölümünde sol üst kısımda alt alta dizili üç kamera sıralanmakta. Kamera modülü LED flaşın yanında zEISS lens markasını da taşımakta. Cihazın ekranı 6.5 inç büyüklüğünde ve 21:9 en boy oranına sahip olup 120 HZ tarama hızı bulunuyor. Cihazda çözünürlük olarak ise 4K ekran çözünürlüğü yer alıyor ve bu bağlamda üstsegmente hitap ediyor. Üründe OLED panel yapısına yer veriliyor. HDR desteğine ve Gorilla Glass Victus korumasına sahip olan akıllı telefonda 45 watt hızlı şarj desteğine sahip olan 5000 mAh büyüklüğünde batarya yer alıyor. IP 68 sertifikasını kullanmakta olan akıllı telefon yazılımsal olarak ise Android 12 işletim sistemini içeriyor.

Fiyatı ne kadar?

Xperia 1 IV’ün fiyatı satış rakamları konusundaki en belirleyici kıstas olacak. Gelen bilgilere göre cihazın Avrupa fiyatı 1399 Euro seviyesinden başlıyor. Bu bağlamda yüksek fiyatlı ürünlerden biri olacağını rahatlıkla söyleyebileceğimiz akıllı telefonun nasıl bir satış performansı sergileyeceği büyük merak konusu. Daha fazla haber için diğer içeriklerimize de göz atmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)