Bu yazımızda Telegram mesajlaşma uygulamasının fazla bilinmeyen bazı özelliklerine değiniyoruz. İşte Telegram hakkında detaylar…

Son dönemde popülerliğini epey artıran Telegram, eskisine nazaran çok daha yoğun bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Aynı zamanda sürekli olarak güncellenerek yeni özellikler alıyor. Uygulamanın çok sayıda özelliğinin bulunması, bazılarının ön planda olup bazılarının geri planda kalmasına da neden oluyor.

Telegram uygulamasında yer alan ancak fazla kullanılmayan özellikler:

Sessiz mesaj göndermek

Bu fonksiyon, karşı tarafı rahatsız etmek istemediğiniz ancak ona mesaj göndermek istediğiniz durumlarda işe yarıyor. İletmek istediğiniz metinleri karşı tarafın telefonu o an sesli profilde olsa dahi sessiz bir şekilde gönderebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken mesajı yollamak için bastığınız Gönder tuşuna basılı tutarak sonrasında çıkan Sessiz Gönder talimatına dokunmaktır.

Zamanlayarak mesaj göndermek

Telegram üzerinde mesajlarınızı zamanlı bir şekilde gönderebiliyorsunuz. Böylece unutma sorunu yaşamadan mesajı istediğiniz vakte ayarlayabilmektesiniz. Sessiz mesaj özelliğini kullandığınız gibi Gönder butonuna basılı tutarak çıkan seçenekler arasından Mesajı Zamanla seçeneğini seçerek böylece zamanlayarak mesaj gönderebiliyorsunuz.

Gelişmiş Grup Kontrolü Fonksiyonu

Telegram üzerinde Gizlilik ve Güvenlik bölümüne girerek, sadece ekli olan kişiler tarafından gruplara alınabilmenize imkan tanıyan özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Gelişmiş grup kontrolü fonksiyonu altındaki bu özellik, her önüne gelen kişi tarafından grup içerisine dahil edilmenizin önüne geçmektedir. Böylece sadece belirlediğiniz kişilerce gruplara dahil edileceksiniz.

Telegram ile YouTube Linki Arama

Sohbet ekranı kapatmadan YouTube üzerinde arama yapma imkanı sunmakta olan özellik, böylece kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle YouTube platformunu sık kullanan bir kullanıcı iseniz aksaklık yaşamadan YouTube’a daha hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Gelişmiş Sohbet Klasörü

Ayarlar bölümünden klasörleri seçip sohbetleri önem sırasına göre veya dilediğiniz gibi sıralayabilirsiniz. Bu da kiminle ne konuştuğunuzu unutmamanızı da sağlamakta olup, ana ekranda sohbet aramak için ekstra çaba sarfetmenize gerek kalmamasını sağlamaktadır.

(Visited 40 times, 1 visits today)