Twitter tarafından kopyalanmış tweetlere yönelik olarak harekete geçildi. Kopyalanmış tweetler ile ilgili yeni bir politika belirlendi.

Sosyal medya platformları günümüzde son derece yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle akıllı telefonların yaygın hale gelmesinden sonra sosyal medya platformları uygulama haline de getirilerek çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Twitter da günümüzde en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri olarak dikkat çekiyor.

Twitter son zamanlarda pek çok önemli değişiklik yaşıyor. Yeni sahibinin Elon Musk olmasından sonra peş peşe yeni özellikler duyuruluyor. Twitter platformuna bu sefer de kopyalanmış tweetler fonksiyonu dahil edilmekte olup, kopyalanmış tweetlere ilişkin olarak yeni bazı önlemler alınıyor. Twitter Güvenlik tarafından resmi hesap üzerinden yapılan yeni bir paylaşımla spam içerikler için yeni bir politika uygulanmaya başlanacağı duyuruldu.

Pek çok Twitter kullanıcısının şikayetçi olduğu copy paste içerik hususuna eğilen Twitter, copy paste içeriklere yönelik olarak sınırlandırma getiriyor.
Kopyalanan içeriklerin Twitter üzerinde artmış olması Elon Musk’ı ve Twitter’ı rahatsız ederken, artık kopyalanmış tweete sahip olan hesap, takip etmeyen kullanıcıların zaman tünelinde önerilmeyecek. Yani bir kullanıcının kopyalanmış bir tweet ile öne çıkması durumu mümkün olmayacak. Aynı zamanda kopyalanan içeriklere yönelik bir sınırlandırma da yapılacak. Tweetler Trendler ve En İyiler kısımlarında da gösterilmeyecek.

Kopyalanarak oluşturulan tweetlerin öne çıkmasını genel olarak engelleme kararı alan Twitter, böylece özgün tweetlerin daha yaygın hale geldiği bir platform haline dönüşecek. Bu durumda pek çok kullanıcının rahatsız olduğu kopyala – yapıştır olarak tabir edilen kopya içeriklerin sonu getirilebilecek. Bu durum Twitter üzerinde gezinen kullanıcıların sıkılmamasını da sağlayabilecek çünkü özgün tweetlerin kalitesi ve farklılığı artacağından okuyacak içeriklerin çeşidi de artmış olacak. Konuya ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 16 times, 1 visits today)