Akıllı telefon üreticilerinden Çin merkezli ZTE, yeni telefonlar ile gelmeye devam etmekte olup marka şimdi de ZTE Axon 30S akıllı telefonuyla kendisini gösterdi. Telefonun tanıtımı resmen gerçekleştirildi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden ZTE ülkemizde de bilinen bir marka ve yeni telefonlar piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirket anavatanına öncelik vererek çalışmakta olup bu sefer de ZTE Axon 30S telefonuyla kendisini gösterdi.

Axon 30S cihazında ekran altı kamera teknolojisi yer almakta olup ZTE bu teknolojiye yeni telefonunda yar vermektedir. iPhone 14 Pro modeliyle adeta kafa kafaya yarışabilecek niteliklere sahip olan telefondaki teknik özelliklere detaylı olarak değinecek olursak;

ZTE AXON 30S Teknik Özellikleri

Akıllı telefonun ekranı 6.92 inç büyüklüğünde olup bu bağlamda cihazın ekranı standart ekran boyutuna sahip olan tablet cihazlarıyla aynı büyüklüktedir. 120 Hz tazeleme hızı bulunmakta olan OLED panele yer verilen akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 870 yonga seti yer almaktadır. Cihaz 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçeneklerine sahiptir ve depolama alanı tarafında da 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği vardır. Hafızayı microSD kart ile 2 TB’a kadar genişletebilmek de mümkün olmaktadır.

Arka kısımda 64MP arka kamera, 8MP 119° Ultra Geniş Lens, 5MP 3cm makro ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2MP derinlik sensörüne yer verilmekte olan akıllı telefonun ön kısmında ise bir adet 16 MP selfie kamerası vardır. Cihaz kamera özellikleri bakımından genel olarak iddialı bir modeldir.

Android 12 işletim sistemine sahip olan akıllı telefonda 4200 mAh büyüklüğe sahip olan batarya mevcuttur. Modelin fiyatı 240 Dolar olup, uygun bir fiyattan Android tutkunlarının beğenisine sunulacağını söyleyebiliriz. Haberle ilgili fikirlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

(Visited 11 times, 1 visits today)